środa, 5 marca 2014

Pierwsza lekcja facefitness

Witam!
Zapraszam dzisiaj wszystkie dziewczyny, w każdym wieku, zainteresowane poprawieniem swojego wyglądu twarzy, na pierwsze dwa ćwiczenia z gimnastyki twarzy. Potrzebne będą jedynie dwie własne ręce. Najlepiej ćwiczyć rano, jeszcze przed nałożeniem kremu (oleju:)) na twarz. Palce nie będą się ślizgały, a po wykonaniu całego zestawu, można w czasie końcowego rozluźniającego masażu nałożyć krem wyciągnięty z lodówki, szybciej się wtedy wchłonie.

Najszybsze efekty wygładzenia zmarszczek osiągniemy ćwicząc codziennie po kilkanaście minut. Zajęte panie mogą ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, w zależności od możliwości, a twierdzenie, że nie mamy czasu na ćwiczenia jest takim małym zakłamaniem, bo proszę mi wierzyć, ja też jestem niezwykle zajętą osobą, ale znajduję czas na sport, masaż i inne przyjemności, które mojemu ciału i organizmowi służą. Mimo nawału obowiązków służbowych i domowych musimy zadbać o siebie, aby być szczęśliwymi, spełnionymi babkami, musimy czasami być pozytywnie egoistyczne dla siebie. Proszę mi wierzyć, na wszystko można znaleźć czas pod warunkiem, że się dobrze zorganizujemy i nie będziemy labiedzić nad swoją niedolą, bo inaczej nic nam się nie będzie chciało i nie będziemy z siebie zadowolone i w ogóle zdawać nam się będzie, że jesteśmy do niczego, a to nie jest prawdą, bo jesteśmy superbabki i mamy o siebie dbać. Ale do rzeczy! Jeśli będziemy ćwiczyć nie każdego dnia to wygładzenie zmarszczek zajmie wtedy więcej czasu, ale efekty i tak powinny się pojawić. Musimy ćwiczyć wszystkie główne partie mięśni twarzy, począwszy od czoła, poprzez oczy, policzki, podbródek, na szyi skończywszy. Pierwsze efekty powinny pojawić się po 30 dniach ćwiczeń. Zapraszam do ćwiczenia ze mną.
Oczywiście facefitness harmonizuje z pielęgnacją twarzy. Dlatego nadal bezinwazyjnie ją pieścimy różnymi najlepiej ekologicznymi mazidłami (np. olej kokosowy). Znakomicie, jeśli to będzie, jak już wyżej wspomniałam, po wykonanych ćwiczeniach, podczas masażu, ale o tym potem.

Teraz przejdziemy do pierwszych dwóch ćwiczeń, a właściwie dzisiaj zaprezentuję tylko dwa ćwiczenia rozgrzewające, taka rozgrzewka przed głupimi minami:) Do dzieła!

Ćwiczenie rozgrzewające mięśnie twarzy (1 lekcja) :

1.   

Opukuj twarz czubkami palców, zaczynając od brody i idąc ku czołu. Poruszaj szybko palcami na zmianę w górę i w dół. Powtórz ćwiczenie 10 razy. Twarz może się lekko zaczerwienić, ale jest to dobry objaw świadczący o pobudzeniu krążenia.

2.  

Drugie ćwiczenie to delikatne skubanie kciukiem i palcem wskazującym twarzy od brody, poprzez, usta,  policzki, nos, aż do czoła. Staraj się każdorazowo skubać po małym fragmencie skóry. Staraj się nie doprowadzać do odczuwania bólu, ćwiczenia ma być przyjemne. Powtórz ćwiczenie 5 razy. Twarz może się lekko zaczerwienić, ale jest to dobry objaw świadczący o pobudzeniu krążenia.

Po rozgrzewce przechodzimy do zestawu ćwiczeń. Wystarczającym zestawem dla każdej zabieganej Pani jest zestaw 12 ćwiczeń obejmujący po dwa ćwiczenia na :
 1. wygładzenie poziomych zmarszczek na czole,
 2. zapobieganie tworzeniu się "lwiej zmarszczki",
 3. wygładzenie zmarszczki wokół oczu,
 4. ujędrnienie policzków,
 5. wygładzenie zmarszczek wokół ust,
 6. ujędrnienie podbródek i szyję.
Te powyższe ćwiczenia są takim zestawem min, natomiast poniżej znajdują się szczegółowe ćwiczenia na określone partie twarzy :

Ćwiczenia  wygładzające poziome zmarszczki na czole
Ćwiczenia zapobiegające tworzeniu się “lwiej zmarszczki”
Ćwiczenia wygładzające „kurze łapki”
Ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu
Ćwiczeni niwelujące cienie pod oczami
Ćwiczenia na zmęczone oczy
Ćwiczenia na policzki
Ćwiczenie na wygładzenie drobnych zmarszczek wokół ust
Ćwiczenie zmniejszające tzw. drugi podbródek
Ćwiczenia mięśni szyi
Na zakończenie po ćwiczeniach cudowny masaż połączony z wklepaniem ulubionego kremu. 

Wszystkich tych ćwiczeń możecie się nauczyć.


Ja poświęcam na facefitness codziennie ok. 6-7 minut.
Oczywiście powyższe ćwiczenia są minimum, które wykonujemy codziennie. W miarę posiadanego czasu, a przede wszystkim chęci, wykonujemy ćwiczenia celujące w określone partie twarzy i w konkretne zmarszczki, bo każda kobieta boryka się z innym problemem twarzowym. Ja np. mam szczupłą twarz i przy ćwiczeniach na policzki muszę pamiętać, aby ich czasem nie wysmuklić bardziej, a wręcz przeciwnie, muszę je napompować, aby sprawiały wrażenie pełniejszych. Inne Panie muszą np. siłę ćwiczeń skierować na zmarszczki wokół ust (bo przykładowo jeszcze nie rzuciły palenia, albo już mądrze rzuciły, ale te drobne papierosowe bruzdki pozostały). Każda z Pań musi odnaleźć ( najlepiej pod moim okiem) swój własny zestaw ćwiczeń. Co jakiś czas będę przezentować po dwa ćwiczenia na każdą partię twarzy. Za kilka tygodni będziecie miały cały zestaw, a za kilkanaście lat będziecie wyglądały tak jak dziś, pod warunkiem, że będziecie skrupulatnie ćwiczyć. Oczywiście dla Panów też mam zestaw na ich piękne mordki, ale z doświadczenia wiem (mam takiego Pana obok siebie już ćwierć wieku), że ciężko namówić faceta do facefitness. Może znajdą się zainteresowani to zapraszam, bo po Panach też widać upływ czasu, niestety...


W niedalekiej przyszłości załączę zdjęcia obrazujące powyższą rozgrzewkę. Co jakiś czas będę zamieszczać kolejne dwa ćwiczenia. Przy następnym spotkaniu - ćwiczenia na wygładzenie poziomych zmarszczek na czole.

c.d.n.

2 komentarze:

 1. a może jakiś filmik do tego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że w najbliższym czasie zrobimy filmik i już następne ćwiczenia też spróbujemy nagrywać. Pozdrawiam :)

   Usuń