czwartek, 26 czerwca 2014

Janusz Leon Wiśniewski :)

Kolejna pozycja zaliczona w czasie choróbska, to nowa książka Wiśniewskiego, moim skromnym zdaniem jednego z najlepszych pisarzy współczesnych, który widać uwielbia kobiety i umie dla Nich pisać - "Grand".
Wiśniewski z wykształcenia jest rybakiem, magistrem fizyki, doktorem informatyki, doktorem habilitowanym chemii, a przy tym wszystkim super pisarzem, pisarzem niezwykle inteligentnym. Jego przypadek wskazuje, że można połączyć duszę naukowca z duszą humanisty :)
Na swojej stronie internetowej pisze: "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies". 
Wszystkie książki Wiśniewskiego traktują o uczuciach, Czytając je wiemy, że On nas rozumie, On rozumie i czci kobiety i to jest niezwykłe. Przeczytałam wszystkie Jego książki, przeczytałam i oglądnęłam mnóstwo wywiadów z Nim i mogę powiedzieć, że rzadko spotyka się tak uwrażliwionego mężczyznę, tak delikatnego, przeinteligentnego, szanującego kobiety ( no może oprócz mojego męża, ale On tak pisać nie umie).
"Grand"to zbiór historii różnych osób przebywających w jednym czasie w hotelu w Sopocie. Jest jak zwykle wątek miłości, ale przeplata się on z historyczną melancholią.
Polecam wszystkim wielbicielom Leona, a już 3 lipca premiera kolejnego Jego dzieła - "Ślady".

2 komentarze:

  1. Być może i czci kobiety, ale nikt nie jest w stanie ich zrozumieć. Nikomu się to nie udało, a osoby tak uważające są teoretykami.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam książkę "Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus" :) Myślę, że mądry mężczyzna nas zrozumie, tak jak i mądra kobieta zrozumie Jego. Mi się wydaje, że czytając książki Wiśniewskiego to się czuje, że on jak sam o sobie mówi jest "feministą" i ja mam takie wrażenie, że właśnie doskonale rozumie duszę kobiety. To jest wyłącznie mój pogląd po przeczytaniu całej Jego literatury. Pozdrawiam :)

      Usuń