wtorek, 16 września 2014

V lekcja facefitnessĆwiczenia zapobiegające bruzdom nosowo-wargowym


  1. Najlepiej jak zwykle przed lustrem, wykonaj grymas marszczenia nosa, unieś wargę górną z maksymalnym odsłonięciem górnych zębów oraz zmruż (nastąpi to z pewnością odruchowo) oczy. Utrwal minę wściekłego psa na 5 sekund, rozluźnij mięśnie. Powtórz ćwiczenie 10 razy i zakończ szerokim uśmiechem. Przy tym ćwiczeniu najlepszym wzorem do naśladowania jest rozdrażniony, szczerzący zęby pies.
  2. Ułóż opuszki palców środkowych na małych zagłębieniach po obu stronach skrzydełek nosa. Następnie zmarszcz mocno nos jednocześnie unosząc jego czubek najwyżej. Powtórz ćwiczenie 10 razy i zakończ szerokim uśmiechem.
  3. Wessij oba policzki najmocniej i najgłębiej jak potrafisz. Wytrzymaj w ćwiczeniu przez 5 sekund i rozluźnij mięśnie. Powtórz ćwiczenie 10 razy i zakończ szerokim uśmiechem.
  4. Zamknij usta, a następnie zrób tzw. „małpkę”, czyli wysuń język przed przednie zęby, napnij mięśnie górnej wargi i wytrzymaj tak przez 5 sekund, po czym rozluźnij mięśnie. Powtórz ćwiczenie 10 razy i zakończ szerokim uśmiechem.

2 komentarze:

  1. Błagam o więcej ćwiczeń!!!! Fajnie jakbyś wstawiła jeszcze jakieś zdjęcia lub filmiki ^^

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem maniaczką ćwiczeń twarzy od miesiąca - wykonuję systematycznie codziennie ćwiczenia wg książki P. Patrycji Kondrackiej. Korzystałam również z ćwiczeń zamieszczonych na Twojej stronie. Podchodziłam do tego b. sceptycznie, ale to działa! Po miesiącu mam policzki jak chomik podniesione i pełne. Polecam wszystkim.

    OdpowiedzUsuń